як вибрати автошколу правильно

Як вибрати автошколу правильно, щоб потім не жалкувати

Наш автор вирішив піти вчитися та отримати водійське посвідчення. Тільки от вибрати школу / інструктора, а потім ще закінчити навчання — виявилося не такою легкою задачею.

Звичайно ж, після навчання автор вже знає, як вибрати автошколу так, щоб не жалкувати потім, і вирішив перетворити свій досвід у статтю для Як? Так!

У цій статті ми поділимося з вами деякими порадами та критеріями, які варто враховувати при виборі автошколи.

Автошкола ≠ інструктор

Це треба розуміти одразу, до того, як ви вибрали автошколу та записалися на курс. І ось чому: автошкола — це організація з певними правилами, нормами, та графіком навчань; інструктор — це людина, яка буде вас вчити.

Тобто школа водіння може пропонувати гарні умови для навчання, але якщо вам не подобається спосіб викладання матеріалів від вашого інструктора, скоріш за все, ви будете думати про це кожен раз, коли необхідно контактувати з ним. Так ваше навчання в автошколі стане менш цікавим, навіть якщо програма — дійсно якісна.

Далі у статті будемо говорити про те, як обрати автошколу, а не інструктора. Коли ви оберете школу, можна буде особисто задати 1001 питання до менеджерів школи про майбутнього інструктора.

Як зрозуміти, між якими школами вибирати ту саму?

Так-так, перший крок — найскладніший.

Автошкіл — безліч. Кожна з них каже, що вона найкраща, але чи так це насправді?

Рекомендуємо відфільтрувати автошколи та обрати 10 найкращих для вас по двом критеріям:

  1. Рекомендації від знайомих.
  2. Відгуки в інтернеті.

Читайте також: Як забрати посилку з поштомату Нової Пошти

Рекомендації від знайомих

Досвід ваших знайомих — це найкращий спосіб дізнатися правдиву інформацію про навчання у конкретній школі. Вони можуть дати вам цінні поради та поділитися своїм досвідом.

Скоріш за все, ви дізнаєтеся, що було гарно та погано під час навчання в автошколі, а значить зможете уникнути їх помилок, чи навіть відмовитися від навчання у цьому місці.

Відносний недолік вибору школи по рекомендаціях знайомих: якщо ви живете у великому місті, скоріш за все, ваші знайомі вчилися у інших районах. Так ви можете знайти гарну школу за рекомендацією від людини, якій ви довіряєте, але школа водіння може бути розташована далеко від вас, а значить, на період навчання вам знадобиться більше часу на дорогу до автошколи.

Відгуки в інтернеті

Цей спосіб дає можливість знайти гарну локальну школу, біля вашого дому.

Водночас, треба бути обачними, бо часто трапляються випадки, коли автошколи публікують несправжні відгуки про процес навчання. То ж рекомендуємо читати відгуки на різних майданчиках, наприклад, на сайті автошколи, на Google Мапах та ще десь, ще представлена компанія.

Так ви можете порівняти відгуки на декількох майданчиках та особисто поставити питання автошколі про негативні відгуки: чому так вийшло, як ви розʼязали проблему, які кроки ви зробили, щоб такі ситуації більше не траплялися під час навчання.

Читайте також: Як приготувати Колд Брю вдома та що потрібно знати про цей напій

Як вибрати автошколу: критерії вибору

Нижче приводимо поради нашого автора, які можуть зекономити ваш час на пошук автошколи та зробити вибір правильно, щоб потім не жалкувати.

Місце розташування школи

Автошкола повинна бути розташована недалеко від вашого дому чи роботи, щоб вам було зручно доїжджати до неї. Якщо цей фактор не врахувати, то через деякий час ви можете відчути, що через навчання в автошколі ви не встигаєте робити багацько справ.

Ось яскравий приклад нашого автора. Він живе на лівому березі Києва, але вибрав автошколу на правому березі, бо її порекомендували друзі. Звичайно ж, він і не думав, що кожний урок буде займати пів дня 😬

Ось прості розрахунки, які ми рекомендуємо зробити, якщо бажана школа водіння знаходиться далеко від вашого дому чи роботи.

Час на дорогу до автошколи: 40 хв на метро + 7 хв пішки до автошколи.

Тривалість одного заняття: 2 години.

Час на дорогу додому: 7 хв пішки до автошколи + 40 хв на метро.

Кількість уроків в тиждень: 2

На відвідування одного заняття необхідно 3 години, 34 хвилини. Це якщо не затримуватися після занять. Подумайте, чи є у вас приблизно 4 години вільного часу, щоб відвідувати заняття саме у цій школі. Якщо ні — шукайте школу поруч з домом.

Читайте також: Як та чим лікувати заїди на губах

Деталі про курс (час, старт та закінчення курсу)

У більшості випадків, учні автошкіл планують отримати права і придбати автомобіль. Якщо курс розтягнеться у часі, навряд ви будете у захваті від цього. Або якщо ви запланували відпустку у липні та купили білети на переліт, а курс ще не закінчився — теж виходить незручна ситуація.

Радимо вам обговорити всі деталі з представниками школи: коли старт курсу, коли фініш, чи може бути так, що курс займає більше запланованого часу. 

Також, можна дізнатися у адміністрації школи, чи проводяться теоретичні заняття онлайн. Це може значно зекономити ваш час під час навчання.

Автопарк автошколи

Важливе питання, але насправді — воно більше про комфорт під час навчання. 

Наприклад, отримати навички водіння машини можна на будь-якій машині. Але уявіть собі дві різні ситуації: у першій ситуації ви практикуєте навички водіння на Deo Lanos, у другій — на старенький Skoda Octavia. Думаємо, ви згодні, що краща машина = більше комфорту та задоволення під час практичних занять.

Додаткові питання, які можна обговорити з представниками школи:

  • яка коробка передач на машинах, на яких проводяться практичні уроки;
  • чи може бути так, що через велику кількість учнів треба «бронювати» практичне заняття заздалегідь?

Вартість навчання в автошколі та прозорість цін

Дуже популярне питання, яке часто додає дискомфорту під час навчання. Особливо для учнів, які планують свої витрати на кожен місяць.

Наприклад, вам кажуть, що навчання коштує Х грн. Але в процесі навчання ви дізнаєтеся, що треба купити додаткову книжку, чи додатково витратити кошти на якісь документи. Так вартість навчання в автошколі складає не Х, а Х + 20%. Неприємно, згодні?

То ж запитайте:

  • скільки коштує навчання в автошколі, враховуючи всі складові;
  • які фактори можуть призвести до додаткових витрат?
  • які формати оплати є: можливо вам більш підійде оплата частинами, а не внесок суми за увесь курс.

Програма курсу

Перед вибором автошколи, варто дізнатися про програму курсу та її відповідність вимогам законодавства. Також важливо звернути увагу на кількість годин практичного та теоретичного навчання.

Вимоги до автошкіл незмінні з 2010 року, та включають:

  • теоретичні навчання – 104 години;
  • практичні заняття – 40 академічних годин.

Але тут варто урахувати, що академічна година ≠ годині реального часу. Це 45 хвилин, відповідно, майбутньому водію треба отримати, наприклад, 40 академічних годин практичних занять, що в перерахунку в реальний час складає 30 годин.

Також, запитайте, як проводяться тести в автошколі: який відсоток учнів не складає тести з першого разу, що відбувається після невдалої спроби і так далі. Запитайте все, що вам цікаво.

Дізнайтеся, чи можна поєднувати практичні уроки: так ви можете зекономити особистий час. В такому випадку, практичне заняття буде проходити 1,5 години, але це буде один урок замість двох.

Навчальні матеріали від школи

В процесі навчання вам можуть бути у пригоді додаткові навчальні матеріали (література, відео-уроки) чи консультації з викладачем. Дізнайтеся, чи надають ці матеріали під час навчання.

Також, дізнайтеся, на якій основі ці матеріали надають: чи включена вартість цих матеріалів у вартість навчання, чи це окремі послуги. Якщо це окремі послуги, дізнайтеся, скільки вони коштують.

Читайте також: Як вибрати майстра манікюру

Хто буде вашим інструктором

Після вибору школи треба дізнатися, хто буде вашим інструктором.

Представники автошколи вам розкажуть хто буде інструктором, скільки в нього досвіду, та презентують іншу інформацію, яка вам необхідна.

Ми рекомендуємо прочитати відгуки в інтернеті про інструктора з водіння: це найкращий спосіб оцінити, чи він насправді гарний викладач, чи виникають в процесі навчання проблеми, та якого вони роду.

Аналіз інформації про школу та обговорення з близькими

Тут все просто: ви знаєте всю інформацію про автошколу, і вам здається, що вона найбільше пасує вам. Але завжди, є якісь «але», які краще обговорити з вашими знайомими, які вже вивчилися в автошколі та отримати права.

Наприклад, вам може здаватися, що практичні заняття проводяться у години, коли у місті пробки. Це питання можна обговорити з близькими і вони розкажуть, як було у них, чи може це стати проблемою під час навчання.

І таких питань може бути багато, але все одно рекомендуємо їх обговорити зі знайомими.

Питання-відповіді про вибір автошколи

Які критерії потрібно враховувати при виборі автошколи?

Варто звернути увагу на акредитацію, репутацію, кваліфікацію інструкторів, наявність реальних відгуків та послуг, які вони надають.

Як перевірити репутацію автошколи та отримати відгуки від попередніх учнів?

Рекомендується шукати відгуки в Інтернеті, спілкуватися зі знайомими, які вже навчалися в цій автошколі, та запитати про досвід і задоволення від навчання.

Як довго триває навчання в автошколі та яка є гнучкість графіку навчання?

Тривалість навчання залежить від кількості занять та програми конкретної школи, але зазвичай це займає кілька місяців.

Чи можна проходити практичні заняття на власному автомобілі?

Можливості проходити практичні заняття на власному автомобілі залежать від політики автошколи. Рекомендується уточнити цю інформацію у конкретної школи.

Висновки

Вибрати автошколу нескладно: спочатку виберіть, наприклад, 10 автошкіл, які вам подобаються (по рекомендаціях знайомих або по відгукам).

Далі — аналізуйте кожну автошколу згідно наших порад, щоб розібратися, які з цих 10 шкіл вам більше пасують. Ну і звичайно ж, обовʼязково підготуйте свій особистий список питань та обговоріть їх з представниками автошкол.

Ось і все: залишилось тільки вивчитися та отримати водійське посвідчення 😉