Як привчити кошеня до лотка

Як привчити кошеня до лотка

Поява кошеня — це прекрасно, але іноді ця подія приносить у наше життя деякі перепони. Одна з них — це складне привчання кошеня до лотка. 

У цій статті Як? Так! розглянемо як привчити кошеня до лотка та дамо деякі поради, які зроблять цей процес ефективнішим.

Перед тим як розказати, як привчити кошеня до туалету, почнемо з базових питань.

Розуміння природних інстинктів кошенят

Коти — дуже охайні тварини. Вони мають природну потребу відмічати свою територію. І лоток — не виключення.

Лоток — це місце, де коти залишають свої сліди та «повідомлення» для інших котів про те, що вони мають пріоритетне право на цю територію.

Але поки що не зрозуміло, як зробити так, щоб кошеня признав лоток «своїм» 🙂 Про це — розкажемо нижче.

Як впливає вік кота на привчання до лотка

Тут все як і у людей: чим менше вік кошеня, тим легше сформувати нову звичку.

Молоді кошеня легше привчаються до лотка, оскільки вони ще формують свої звички та навички. Вони швидко виробляють зв’язок між лотком та відчуттям комфорту, що допомагає їм швидко засвоювати правила використання лотка.

Дорослих котів також можна привчити до лотка, але з цими цей процес проходить дещо довше. Ну і звичайно, вам як власнику, треба мати більше терпіння. 

Чим менше кошеня, тим легше його привчити до лотка.

Привчання кошеня до лотка: підготуйтеся до процесу правильно

Як привчити кошенят до лотка — друга частина нашої статті, перша — правильна підготовка до цього.

Ось декілька порад, на які варто звернути увагу:

Підберіть правильний лоток

Забезпечте коту комфортний та відповідний за розміром лоток. 

Це не так легко, як може здатися: виробників лотків та їхніх видів — безліч, тому підібрати саме те що треба — складна задача. Важливо, щоб лоток був достатньо великим для кота, йому повинно бути комфортно знаходитися всередині.

А ще, варто розуміти, що у кошенят можуть бути різні вподобання: одні — віддають перевагу закритим лоткам, тоді як інші — відчувають себе комфортно у відкритих лотках.

На додачу що описаних пунктів, рекомендуємо звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений лоток. Найпопулярнішими матеріалами є пластик, метал та кераміка. Кожен з цих матеріалів має свої переваги й недоліки, тому краще проконсультуйтеся  з представниками зоомагазину, щоб обрати той, який найбільше підходить кошеняті.

Читайте також: Як зробити комбучу з чайного гриба

Виберіть наповнювач для лотка

Ключові моменти при виборі наповнювача — гігієна та відсутність запаху. Зміна наповнювача один раз на два-три дні буде оптимальною. Запам’ятайте, що якість наповнювача має вагомий вплив на зручність лотка для кошеняти.

На ринку існує великий вибір наповнювачів для лотків, які включають глину, силікагель, стружку дерева та багато інших. Кожен з цих наповнювачів має свої переваги та недоліки:

  • глина добре поглинає запахи, але може збільшити кількість пилу;
  • силікагель забезпечує високу гігієну, але коштує дорожче глини.

Деякі коти можуть бути вибагливі до текстури або запаху наповнювача, тому спробуйте різні варіанти, щоб знайти той, який найбільше підходить вашому улюбленцю.

Як навчити кошеня ходити на лоток: поради

Дамо кілька порад про перший контент кошеняти з лотком та як підтримувати його нормальне ставлення до використання лотка.

Ніякої магії, тільки перевірені поради, як привчити кошенят до лотка.

Читайте також: Як вивести блохи у кота: все, що треба знати

Перший контакт кошеня з лотком

Перш ніж почати вивчати правила гри, дозвольте кошеняті познайомитися з лотком. Поставте лоток у просторому й доступному місці. Критично важливо, щоб кошеня особисто вирішив, коли йому зручно підійти до лотка та його дослідити.

Створення позитивних асоціацій з лотком

Нагороджуйте свого кота за використання лотка, створюючи позитивні асоціації із цією дією. Це може бути будь-який смаколик. Не забувайте, що позитивні асоціації допомагають кошеняті краще засвоювати правила гри та розвивати правильні звички.

Читайте також: Як вивести пляму від шовковиці

Регулярно очищайте лоток для підтримки звички

Кошенята цінують свою особисту гігієну та не терплять бруду. Тому регулярне очищення лотка є важливим елементом у привчанні кота до лотка.

Ви можете використовувати спеціальні засоби для очищення, які не тільки позбавлять лоток від запахів, але й роблять його більш привабливим для вашого кота.

Покладіть в лоток серветку з сечею кошеняти

Так, звучить дивно. Ми — згодні 🙂

Але в цьому є логіка: якщо прибрати у лотку та залишити там серветку, яка пахне сечею кошеня — він за запахом знайде місце для своїх «котячих справ» та швидко привчиться робити їх в одному місці.

Імпровізуйте на повну

На старті привчання кошеня до лотка рекомендуємо знайти місце в будинку, де кошеня найчастіше «нашкодив». 

У цьому місці поставте лоток, а навколо нього з усіх боків розташуйте кілька шарів газет чи пелюшок. Потім поступово прибирайте газети одну за одною, поки не залишиться один лоток. 

А коли кошеня привчитися до лотка, переставте туалет в зручне для вас місце.

Читайте також: Як варити каву в турці

Потенційні проблеми, з якими ви можете стикнутися

Варто зазначити, що кожне кошеня, дорослий кіт або кішка — індивідуальна особистість, зі своїми власними потребами та пристрастями. Тому, необхідно знати, що кожна проблема може мати свої власні унікальні причини й рішення.

Що робити, якщо кошеня ігнорує лоток

Врахуйте, щоб лоток був розташований в комфортному місці, без зайвих перешкод або сторонніх запахів. 

Кошеня може відмовитися від лотка, якщо він не чистий або якщо використовується неприємний для них наповнювач. То ж заміна наповнювача — ще одна опція.

Також, причиною, через яку кошеня ігнорує лоток може бути його тип або розмір.

Читайте також: Як продовжити молодість мозку

Якщо кошеня використовує лоток неправильно

Кошеня може створити свою асоціацію та використовувати лоток не так, як нам хочеться. 

Кошеня може використовувати лоток у випадках стресу або територіальних змін. Наприклад, переїзд, новий член сім’ї або ремонт вдома можуть спричинити стрес і змінити звичайні звички кота. 

Читайте також: Як продовжити молодість мозку

Якщо кошеня ходить у туалет у різних місцях

Якщо знайшли «сюрприз» від кошеняти у випадковому місці — якнайшвидше приберіть та промийте місце мильною водою, щоб кіт знову не знайшов його по запаху. 

Памʼятаєте, що коти не люблять запах цитрусових? Це можна використати на нашу користь та запобігти повторному «сюрпризу» в одному і тому ж місці: розбризкайте апельсиновий аромат або покласти кірки апельсина.

Якщо поведінка кошеня змінилася

Якщо ви помічаєте раптові зміни у поведінці кота, можливо, це може бути зв’язано з проблемами зі здоров’ям. Зміни в апетиті, активності або настрою можуть бути симптомами певних захворювань. Зверніться до свого ветеринара, якщо помічаєте в такому зміни у поведінці вашого улюбленця.

І так, це може також впливати на те, використовує кошеня лоток чи ні.

Висновки

Привчити кошеня до лотка не так і складно, як може здаватися.

Головне — візьміть до уваги рекомендації з нашої статті та експериментуйте. Ми впевнені, що у вас все вийде, бо в автора цієї статті — вийшло привчити кошеня до лотка 🙂

Питання відповіді про те, як привчити кошеня до лотка

Як правильно вибрати лоток для кошеняти?

Для правильного вибору лотка для кошеняти вибирайте лоток відповідного розміру, з низькими бортиками, щоб ваш новий друг міг легко залазити в нього. Лоток повинен бути зручним для очищення.

Як заохочувати кошеня, коли він використав лоток?

Після кожного успішного використання лотка заохочуйте кошеня похвалою та смаколиками. Важливо створити позитивне ставлення до лотка.

Як розвʼязати проблему, коли кошеня вибирає інше місце для туалету?

Якщо кошеня вибирає інше місце для туалету, спробуйте видалити запахи за допомогою різних засобів для прибирання. Можна покласти цитрусові на це місце, бо коти не люблять цей запах та навряд чи підуть у цьому ж місці у туалет.

Коли краще починати навчання кошеняти до лотка?

Найкраще починати навчання до лотка в ранньому віці, найкраще ще до того, як кошеня буде вільно рухатися. Так ви швидко сформуєте правильні звички у кошеня.

Чи впливає стерилізація/кастрація на навчання кошеняти до лотка?

Так, стерилізація/кастрація може позитивно вплинути на навчання кошеняти до лотка, зменшуючи його інстинкт маркування території.

Чи можливо використовувати різні типи лотків для кошеняти?

Так, деякі кошенята можуть ігнорувати певний тип лотка. Спробуйте використовувати різні варіації лотків, щоб знайти найбільш відповідний для кошеняти.