як вибрати ламінат

Як вибрати ламінат на підлогу

Погодьтеся, від зовнішнього вигляду підлоги неабияк залежить загальна атмосфера в кімнаті. Правильно підібране підлогове покриття — запорука затишку та комфорту. 

В цьому випадку ідеальний варіант — ламінат. Він практичний та довговічний. В порівнянні з паркетом, більш доступний за ціною, а порівняно з лінолеумом, підлога з ламінату більш довговічна та і виглядає естетичніше.

Вибір ламінату, не таке вже й просте завдання. У цій статті Як? Так! ми підготували практичні поради, щоб ви знали як вибрати ламінат на підлогу.

Що таке ламінат?

Ламінат — це покриття на підлогу, яке виготовляється з пресованої деревоволокнистої плити з декоративним шаром. Візуально він нагадує натуральне дерево, каміння або керамічну плитку.

Він має в своєму складі чотири шари:

  1. Верхній шар (захисний). Забезпечує захист від подряпин, зносу та впливу зовнішніх факторів. Зазвичай його виготовляють з міцного меламінового паперу, що забезпечує високу стійкість до пошкоджень;
  2. Декоративний шар з імітацією дерева, каменю або іншого природного матеріалу. 
  3. Основа ламінату або HDF-плита, яка складається з щільної деревоволокнистої плити;
  4. Нижній шар або стабілізаційний, який захищає основу від вологи.

Ламінат має багато переваг, чим і заслужив свою популярність серед користувачів. Його обирають для покриття підлоги в різних типах кімнат квартир та будинків, в офісах та комерційних приміщеннях.

Читайте також: Як позбутися прищів на обличчі назавжди

Чому важливо уважно вибирати ламінат під ваші потреби

Вибір ламінату повинен здійснюватися особливо уважно. Покриття має відповідати:

  • особистим потребам та уподобанням;
  • дизайну кімнати;
  • бюджету.

Для кожного типу кімнат необхідно обирати відповідне за дизайном та властивостями покриття. Зокрема, ламінат, який призначено для спальні, не варто стелити на кухні.

Читайте також: Як почистити срібло в домашніх умовах

Види ламінату та параметри

Види ламінату грають ключову роль при виборі під конкретні умови експлуатації. Покриття ділиться на дві великі групи за призначенням:

  • комерційний;
  • для домашнього використання.

Також вид ламінату визначають такі характеристики:

  • зносостійкість;
  • показники водостійкості — водостійкий або звичайний;
  • вміст формальдегіду;
  • структура декоративного шару;
  • товщина ламелі.

Важливо вибирати ламінат, який відповідає потребам і умовам для конкретного приміщення. Наприклад, якщо бюджет не високий і ламінат в кімнаті не потребує високого рівня вологостійкості та зносостійкості, підійде покриття з 31 класом (про класи — розказуємо далі у статті). 

вибор ламіната: параметри

Класи зносостійкості ламінату

Клас зносостійкості визначається за допомогою числової системи і позначається двома цифрами. Чим вище це значення, тим більше навантаження може витримати дошка.

Клас ламінату — важливий показник, який треба враховувати при виборі ламінату під особисті потреби. Розберемось з найпоширенішими з них та де їх використовують.

  • клас 31. Підходить для домашнього використання. Його рекомендовано укладати в кімнатах, де прохідне навантаження мінімальне — спальні та дитячі кімнати.
  • клас 32. Підходить для приміщень з середньою прохідністю. Це можуть бути деякі кімнати в приватному будинку або квартирі, наприклад, кухня, вітальня, коридор або ж офісні приміщення;
  • клас 33. Розрахований на тривалий термін експлуатації. Його варто використовувати в кімнатах з високою прохідністю. Такий ламінат зберігає естетичний вигляд протягом 15-20 років;
  • клас 34. Призначений для комерційних приміщень з високою активністю — торговельні центри, магазини, аеропорти, кінотеатри, кафе, ресторани.

Тепер ви знаєте, що означають класи зносостійкості, і вас більше не налякають незрозумілі цифри на описах.

Читайте також: Як відкрити кокос вдома: 4 ефективні методи

Розмір ламінату

Якщо ви вирішили встановити у своєму домі або квартирі ламінат, перед покупкою варто обдумати, якої має бути товщини, ширини та довжини покриття.

Виробники можуть пропонувати різні розміри ламінату, проте більшість стандартизували його для зручності. 

Довжина ламелі, зазвичай, від 1200 мм до 2000 мм. Ламінат таких розмірів простий та швидкий в укладці. В процесі роботи буде мінімальна кількість відходів.

Ширина дошки варіюється від 185 мм до 370 мм. Якщо говорити про широкі планки, то найкраще вони підходять для просторих зал. 

Одним з головних параметрів ламінату є товщина. Саме вона впливає на експлуатаційні характеристики ламінату:

  • звукоізоляцію;
  • вологостійкість;
  • теплоізоляцію;
  • міцність.

Покриття може мати товщину 6 мм-12 мм. Вибір залежить від особистих потреб та типу кімнати. Товсте покриття має масивний замок, що збільшує термін експлуатації, а тонке має кращі теплопровідні властивості. 

Читайте також: Як пересадити кактус та не поранитися

Показники водостійкості та вологостійкості ламінату для будинку

Власники приватних будинків та мешканці першого поверху не з чуток знають про холод і зайву вологу, які в осінньо-зимовий період особливо дошкуляють. Саме тому, варто обирати ламінат з високим рівнем стійкості до вологи.

Показники водо- та вологостійкості напряму залежать від щільності HDF-плити. Якщо показник відповідає числу 900 кг/м3 — покриття вологостійке, якщо 800 кг/м3 та менше — покриття вологи не витримає. 

Проте, якщо на будь-який ламінат випадково виллється кружка чаю, нічого критичного не станеться, головне, швидко витерти рідину сухою ганчіркою. 

Клас формальдегіду

Для виготовлення верхнього захисного шару використовують формальдегід з метою посилення клейових властивостей.

Формальдегід присутній в натуральному дереві і являє собою безбарвний газ з різким запахом свіжозрізаної деревини.

У високих концентраціях ця речовина небезпечна для здоров’я людини. Важливо розібратися з показниками вмісту формальдегіду, щоб обрати нетоксичне покриття.

За європейськими нормами ламінат розподіляють на класи, в залежності від вмісту формальдегіду:

  • Е0. Верхній шар не містить домішок з формальдегідом;
  • Е1. Відсотковий вміст мінімальний, шкода для організму відсутня;
  • Е2 та Е3. Досить високий вміст формальдегіду. Таке покриття підходить лише для приміщень, де люди перебувають короткий проміжок часу. 

Для дому краще вибрати клас Е1 або Е0. Шукайте відповідне маркування на пакуванні виробника — так ви утримаєтесь від покупки токсичного матеріалу. 

Як вибрати ламінат під конкретну кімнату

При виборі ламінату під конкретну кімнату кожна характеристика відіграє важливу роль. Якщо не знаєте який вибрати ламінат скористайтеся нашими порадами.

Якщо вікна кімнати знаходяться на сонячній стороні, краще вибрати ламінат сірого, бежевого або світло-коричневого кольору. Якщо обрати темні відтінки, буде дуже помітно дрібний пил на підлозі.

Якщо стіни та меблі в кімнаті світлі, краще покрити підлогу ламелями у відтінку темний горіх, дуб, махаон, венге.

Ми рекомендуємо підібрати ламінат, який відповідатиме міжкімнатним дверям по текстурі та буде трішки світлішого відтінку. Це додасть інтерʼєру гармонійності.

Загалом, вибір залежить від особистих уподобань, задуму і дизайну інтер’єру. Головне, щоб все виглядало стильно та гармонійно.

де використовують ламінат

Як вибрати ламінат для кухні

Ламінат на кухню повинен бути вологостійким та водостійким. Декоративний шар може імітувати натуральне дерево або керамічну плитку. Краще надати перевагу матовій фактурі, замість глянцевої.

Для кухні підійде високий клас зносостійкості — 32 або 33. Ну і звичайно вміст формальдегіду має бути мінімальним або відсутнім. 

Як вибрати ламінат для спальні

Для спальні підійде 31 клас зносостійкості. Затишку додасть декоративне оформлення в спокійних тонах під натуральне дерево. Сірий, бежевий або темно-коричневий пасуватимуть найкраще. Тут потрібно обирати з огляду на дизайн та меблі. 

Головною вимогою при виборі ламінату для спальні є безпека. Тому уважно перегляньте маркування на вміст формальдегіду. Воно повинно відповідати показникам Е0 або Е1. 

Читайте також: Як ставити та досягати цілей за допомогою методики SMART

Як вибрати ламінат для ванної кімнати

В побуті існує думка, що у ванній кімнаті повинна бути виключно керамічна плитка. Проте, сучасний ламінат здатний зруйнувати ці стереотипи. Потрібно лише вибрати водостійку дошку і можна не боятися пролиття води на підлогу. 

У ванній кімнаті ламінат повинен бути не лише водостійкий, але і зносостійкий. Обирайте покриття 33 класу і підлога буде тішити око не один рік.

Як вибрати ламінат для вітальні 

Для вітальні підходить 32 або 33 клас зносостійкості. Таке оздоблення служитиме багато років не втрачаючи візуальної привабливості. 

Оптимальна товщина ламелей 7-8 мм, що забезпечить відмінну звукоізоляцію та теплоізоляцію. Декоративний шар повинен відповідати дизайну кімнати та меблів. Ні в якому разі не підбирайте все в один тон, тоді все зіллється і, мʼяко кажучи, в такій кімнаті буде незатишно.

Як вибрати ламінат для коридору

Підбір ламінату в коридор потребує особливої уваги. В зимовий період сліди від талого снігу можуть сприяти набуханню дошки. Тому краще купувати вологостійкий матеріал з класом зносостійкості 32-33. Дошка повинна бути товстою, в такому випадку, буде приглушено тупіт ніг, а міцні замки будуть забезпечувати міцність покриття.

Щодо декоративного шару, варто розглядати все в комплексі з загальною атмосферою. В коридорах завжди естетично виглядає імітація темного дуба або керамічної плитки. Однак, якщо цього вимагає дизайн, то поверхня може нагадувати камʼяні мотиви — мармур або граніт.

Питання-відповіді про вибір ламінату на підлогу

Який найкращий клас ламінату?

При виборі ламінату, в першу чергу, варто опиратися на особисті потреби та бюджет. Ламінат класу 33 має відмінні зносостійкі властивості та тривалий час експлуатації, тому його можна назвати найкращим.

Як правильно вибрати колір ламінату?

Популярними відтінками останніх років є коричневий та червоний. Однак, варто враховувати, колір покриття повинен гармонійно поєднуватися з іншими деталями інтерʼєру.

Наприклад, до білих стін та меблів підходить чорний та темно-коричневий ламінат. Також рекомендовано, щоб міжкімнатні двері були на один-два тони світліші за підлогу.

Який ламінат краще з фаскою чи без?

Ламінат з фаскою простий в догляді, його легко прибирати та мити. Крім того, він — довговічний та не здувається від вологи. Ламінат без фаски з часом здувається, що сильно впливає на загальний вигляд підлоги.

Який колір підлоги підходить до сірих стін?

Якщо стіни кімнати сірі, то одним з варіантів оформлення підлоги є ламінат бежевого або молочного кольору. Щоб додати більше контрасту, обирайте кольори темного дуба, горіха або венге.

Яку товщину ламінату вибрати для квартири?

Чим більша товщина ламелі, тим дорожче коштує ламінат. Проте, не завжди потрібно вибирати дошки товщиною 10 мм. Для житлових приміщень оптимальною є товщина 7-8 мм.