Колись наш автор використав 101 спосіб, щоб позбутися прищів та добре знає, що працює, а що — ні.
В цій статті Як? Так! він ділиться своїми порадами та досвідом, як позбутися прищів і розказує головне, що треба знати про проблему.
Зміст статті:
Що таке прищі
Прищі, вугрі, або акне — це запальний процес сальних залоз, що виникає внаслідок змін в структурі шкіри.
Виникають прищі у випадках, коли пори шкіри закупорюються і в них накопичуються відмерлі клітини шкіри, підшкірний жир та бактерії. Тож коли бактерії потрапляють в пори, розвивається запальний процес, а візуально — зʼявляється прищ.
Вугрі можуть з’являтися на різних частинах тіла, найчастіше — на обличчі, підборідді, грудях та спині.
Причини розвитку акне
Прищі з’являються з різних причин — щоб дізнатись точну причину, варто звернутися до лікаря-дерматолога та заодно пройти комплексну перевірку в терапевта. Але найчастіше акне виникає через…
Зміни гормонального фону
У підлітків з 10-12 років відбуваються зміни в організмі. Естроген, прогестерон, тестостерон і гонадотропні гормони виділяються в надмірній кількості — це впливає на весь організм.
В дорослих також відбуваються гормональні порушення, внаслідок чого страждає імунна система загалом. Гормони напряму впливають і на стан шкіри.
Ось перелік гормонів, які можуть вплинути на появу акне:
- тестостерон — надлишок гормону стимулює роботу сальних залоз в організмі, що може призвести до виникнення прищів;
- кортизол або «гормон стресу». Якщо кортизолу в організмі занадто багато, виникають проблеми зі здоров’ям ― зі шкірою в тому числі;
- андростендіон — негативно впливає на стан шкіри.
Читайте також: Як вивести пляму від шовковиці
Недостатній догляд за шкірою
Більшість чоловіків просто вмивають обличчя водою ― цього на перший погляд достатньо. Але насправді чоловікам теж необхідно користуватися косметичними засобами, як і жінкам.
Жінки часто неправильно підбирають косметику, яка замість того, щоб покращувати стан шкіри, завдає їй шкоди, внаслідок цього з’являються прищі на обличчі.
Ось перелік необхідних косметичних засобів:
- пінка/гель для вмивання;
- тонік для очищення пор;
- скраб;
- зволожувальний крем;
- маски для обличчя.
При підборі доглядової косметики необхідно враховувати тип шкіри. Жирний тип шкіри більш схильний до появи прищів і чорних цяток, тому їй потрібно приділяти особливу увагу.
Читайте також: Як швидко знизити холестерин
Користуватися пінкою для вмивання, тоніком та кремом бажано кожен день. А от такими засобами, як скраб чи маска для обличчя, краще не зловживати — буде достатньо одного разу на тиждень.
Ще один важливий фактор — повне зняття макіяжу перед сном. Невчасне чи часткове видалення макіяжу може спричинити появу комедонів — чорних цяток.
То ж, перед тим як розбиратися як позбутися прищів на обличчі назавжди, рекомендуємо звернути увагу на якість зняття макіяжу перед сном.
Стрес та шкідливі звички
Коли людина стресує, страждає весь організм. Всім відомий «гормон стресу», кортизол, негативно впливає на різні органи, в тому числі й на шкіру.
Шкідливі звички теж потрібно звести до мінімуму, бо зв’язок між ними та виникненням прищів дійсно існує.
Наприклад, паління на регулярній основі та надмірне споживання алкоголю значною мірою впливає на стан шкіри. В 2017 році в журналі Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology опублікували результати досліджень, які стосуються даної теми.
Неповноцінний раціон
«Ми є те, що ми їмо» ― не стереотип, а реалії життя. Раціон повинен бути збалансованим. Якщо нам не вистачає конкретних вітамінів та мінералів, якщо ми зловживаємо жирною їжею, цукром та продуктами з високим вмістом лактози — не дивно, що можуть з’явитися проблеми зі шкірою.
Доведено, що на стан шкіри погано впливають продукти з високим глікемічним індексом (показує, як продукти з вуглеводами у складі впливають на рівень глюкози в крові).
Читайте також: Як варити каву в турці
Надлишок глюкози в організмі може призвести до розвитку цукрового діабету. Гіперглікемія стає причиною погіршення зору, втоми, постійного відчуття голоду та спраги, втрати ваги. Також підвищений рівень глюкози в крові негативно впливає на шкірі.
Нижче — перелік продуктів з підвищеним глікемічним індексом. Звичайно, від них не потрібно відмовлятись, але й зловживати ними не варто:
- цукор;
- білий хліб;
- пиво;
- картопляні чипси;
- вся солодка випічка;
- шоколад;
- диня;
- кавун;
- гарбуз;
- варена або тушкована морква;
- картопля;
- солодкі газовані напої;
- фініки;
- мед.
Спадковість
Проблеми зі шкірою ― це також питання генетики. Якщо у наших близьких родичів були вугрі, це може передатися й нам.
Деякі медикаменти
Прищі можуть з’явитися після прийому певних ліків ― антибіотиків, антидепресантів, гормональних препаратів.
Навіть якщо ліки хороші, побічну дію ніхто не скасовував. Тому після терапевтичного курсу можуть виникнути шкірні висипання.
Читайте також: Як правильно доглядати за волоссям та захистити його від пошкоджень
Зміни в щоденному раціоні для покращення стану шкіри
Якщо ви переглянете свій раціон та змінене його, ваше здоров’я та безпосередньо стан шкіри суттєво поліпшаться.
Розберімося, як швидко позбутися прищів та на що варто звернути увагу.
Мінімізуйте вживання смаженої їжі
Краще надати перевагу тушкованим, вареним та печеним продуктам. Звісно, іноді хочеться з’їсти смачної смаженої картоплі на вечерю, і в цьому немає нічого поганого. Але кожного дня вживати смажені продукти точно не потрібно.
Читайте також: Як зробити чорнослив вдома
Збагачуйте свій раціон різноманітними вітамінами та мінералами
Для шкіри особливо корисні вітаміни А, D і Е.
Нижче приводимо таблицю з описом продуктів, які містять ці вітаміни.
Стосовно мінералів: якщо ви хочете, щоб ваша шкіра була здоровою, зверніть особливу увагу на цинк і селен.
На цинк найбагатші м’ясо та всі морепродукти, а селен можна знайти, знову ж таки, в м’ясі та рибі, а також в горіхах, злаках та часнику.
Зберігайте водний баланс
Кава та чай не рахуються. Щоб добре себе почувати та не мати проблем зі шкірою та здоров’ям загалом, потрібно пити достатньо води — звичайної води.
В кожної людини індивідуальна потреба у кількості води ― комусь для гарного самопочуття потрібно випивати 4-5 склянок, а комусь — щонайменше 8.
Візьміть собі за правило: прокинулись — пийте воду. Попрацювали — випийте ще одну склянку води. Через декілька годин — ще одну. Бо якщо організм зневоднений, від цього страждають різні органи, а особливо ― шкіра.
Читайте також: Як пересадити кактус та не поранитися
Перегляньте своє ставлення до зеленого чаю
Більшість людей звикли пити міцний чорний чай с цукром та лимоном. Водночас зелений чай — корисніший.
Регулярне вживання зеленого чаю позитивно впливає на стан шкіри — зелений чай містить антиоксиданти, які захищають тканини шкіри від пошкодження плюс уповільнюють процеси старіння.
Як позбутися прищів в домашніх умовах
Прищі можуть з’явитися в будь-якому віці через неправильне харчування, хронічний стрес, недостатню гігієну чи зневоднення організму. Самолікування — все ж таки не вихід: краще звернутися до дерматолога, щоб він встановив точну причину появи акне та підібрав оптимальний курс лікування.
Тим більше, якщо прищі болючі та приносять суттєвий дискомфорт — без візиту до лікаря не обійтись. Лікар може виписати антибіотики, а в окремих випадках навіть виникає необхідність в хірургічному втручанні.
Проте можна вжити додаткових заходів, які можуть запобігти виникненню проблеми.
Це частково відповідає на найулюбленіше питання «як позбутися прищів в домашніх умовах».
Слідкуйте за станом своєї шкіри та піклуйтесь про неї
Варто надавати перевагу косметичним засобам, які мають у складі саліцилову кислоту або бензоїлпероксид. Ці хімічні сполуки зменшують запалення та допомагають боротися з бактеріями.
Очищати шкіру обличчя потрібно двічі на день. А після очищення — обов’язково наносити засоби, які зволожують шкіру, щоб уникнути відчуття сухості.
Користуйтеся зволожувальним кремом регулярно
Навіть якщо у вас жирний тип шкіри, зволожувальний крем все одно не завадить. Він наноситься не просто так, «для галочки», а допомагає підтримувати оптимальний рівень вологості шкіри.
Захищайтесь від «агресивних» сонячних променів
Сонячні промені негативно впливають на шкіру. Засмага — це по факту опік. Звичайно, від сонця ми отримуємо всім відомий вітамін D, який робить нас здоровішими, а також дарує гарний настрій і тепло, хоча спеціально засмагати не варто. Здорова засмага — природня засмага.
Якщо ж ви любите проводити час на пляжі біля води, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем. Його потрібно наносити за 15-20 хвилин до прямого контакту з сонячними променями ― причому якщо ви знаходитесь на сонці довго, використовувати сонцезахисний крем потрібно кожні 2-3 години, можна зразу після купання.
Читайте також: Як позбутися кавової залежності
Регулярно мийте руки та не торкайтеся обличчя зайвий раз
Брудними руками можна занести бактерії — ось і з’явиться акне чи щось інше.
Слідкуйте за гігієною: прийшли з вулиці — одразу ж мийте руки. Також користуйтеся антисептиками або вологими серветками — це зручний формат: їх можна завжди носити з собою.
Змінюйте наволочки та рушники хоча б раз на тиждень
На наволочках і рушниках, якими ми щоденно витираємо руки та обличчя, є безліч бактерій. Їх необхідно регулярно прати на не користуватися ними більше тижня.
Якщо прищі вже з’явились ― не видавлюйте їх
Це призведе до ще гірших наслідків. Прищі можна «підсушувати» за допомогою спеціальних аптечних засобів, а регулярний догляд за шкірою допоможе взагалі запобігти виникненню акне.
Гарний засіб від прищів — сірчана мазь: вона коштує копійки, але ефект від неї дійсно хороший.
Зауважимо, що ми не спонукаємо вас до самолікування, то ж не використовуйте засоби від прищів, які ми згадуємо у статті — спочатку проконсультуйтеся з лікарем.
Висновки
Чи лікуються прищі? Звичайно. Але для цього необхідно виявити істинну причину, яка спровокувала їх розвиток. Це важливо, тому що від цього залежать всі подальші дії.
Методи лікування дуже різні та вони залежать від різноманітних причин:
- гормональний збій;
- проблеми з харчуванням;
- неправильно підібрана косметика;
- зневоднення організму.
В будь-якому випадку, займатись самолікуванням не рекомендуємо. Консультація в дерматолога — це обов’язковий крок, на який не потрібно витрачати багато часу.
Також радимо звернути увагу на запобіжні заходи, які можуть зменшити вірогідність розвитку прищів. Намагайтесь повноцінно харчуватись і збагачувати свій раціон корисними речовинами, користуйтеся правильно підібраними косметичними засобами, очищуйте обличчя вранці та ввечері та мінімізуйте стрес в своєму житті, бо «гормони стресу» можуть відбитися не тільки на вашому психічному стані, але й на вашій зовнішності.