як вибрати стоматолога: поради

Як вибрати стоматолога

А у вас було таке: все життя лікували зуби у одного стоматолога, а потім стоматолог або ви — кудись переїхали та треба йти до нового лікаря?

Впевнені, що це розповсюджена історія.

Як вибрати стоматолога, коли їх купа у кожному місці — питання з зірочкою. Якщо ви хочете знайти найкращого стоматолога для себе, читайте статтю від Як? Так! щоб розібратися з усіма аспектами для вибору стоматолога.

Ваші потреби, цілі, пріоритети та бюджет на лікування

Першим кроком у виборі стоматолога є визначення власних потреб. Які конкретні проблеми або питання ви маєте щодо свого здоров’я зубів і ясен.

Ми про те, що якщо вам треба встановити пломбу — шукайте стоматолога-терапевта з гарною репутацією; якщо треба вирівняти зуби — стоматолога-ортодонта; встановити вініри на зуби — стоматолога-ортопеда.

класифікація стоматологів

Краще не зациклюйся на пошуку гарної клініки, шукайте гарного лікаря під конкретну задачу, бо репутація клініки ≠ репутація лікаря.

Визначте бюджет на лікування

При виборі стоматолога важливо врахувати свої фінансові можливості. Стоматологічні послуги можуть бути досить дорогими, особливо якщо вам потрібне складна реставрація зубів або встановлення зубних імплантів. 

Тому перед вибором стоматолога розгляньте свій бюджет і визначте, скільки ви готові витратити на стоматологічну допомогу. 

Пам’ятайте, що дорогі послуги не завжди підтверджуються високою якістю, тому важливо знайти баланс між якістю та ціною.

Визначте ваші пріоритети та очікування

При виборі стоматолога важливо визначити пріоритети. Які аспекти для вас найважливіші? 

Наприклад, для когось може бути головним розташування клініки, щоб було зручно добиратися. Для інших — не важливе розташування клініки, нехай вона буде хоч на іншому березі Києва, але важливо, щоб лікар мав бездоганну репутацію та приділяв максимум уваги пацієнту.

Визначивши свої пріоритети, ви зможете зосередитися на пошуку стоматолога, який найкраще відповідає вашим вимогам.

Читайте також: Як повернути квитки Укрзалізниці

Як вибрати стоматолога

Починайте пошук стоматолога з рекомендацій від ваших знайомих, далі — шукайте в інтернеті та аналізувати різні фактори лікарів, які на вашу думку потенційно відповідають вашим вимогам.

Запитайте друзів та знайомих

Запитайте у знайомих та друзів про їх досвід з різними стоматологами і чи можуть вони рекомендувати якогось конкретного лікаря, який може провести необхідне лікування. 

Відгуки від близьких людей можуть бути надзвичайно цінними, оскільки вони базуються на особистому досвіді та довірі.

Читайте також: Як швидко знизити холестерин

Шукайте стоматолога в інтернеті

По-перше, практично кожна стоматологічна клініка має вебсайт, на якому можна знайти стоматолога за фахом та подивитися детальну інформацію про нього.

По-друге, є медичні ресурси (каталоги та довідники), на яких також можна шукати стоматолога за фахом та локацією.

Рекомендуємо комбінувати сайти клінік та ресурси, щоб знайти стоматолога, який відповідає вашим потребам.

Далі — аналізуємо рейтинги та відгуки про кожного лікаря.

Читайте також: Як доглядати за ротовою порожниною

Проаналізуйте відгуки та рейтинги про стоматологів

Ми вважаємо, що найкращий спосіб оцінити якість роботи стоматолога, у якого ви ще не лікували зуби — перегляд відгуків та рейтингів, які залишають пацієнти після лікування. 

Існують спеціалізовані вебсайти та платформи, де ви можете знайти відгуки про різних стоматологів. Зверніть увагу на загальний рейтинг, а також на конкретні коментарі пацієнтів щодо якості лікування, професійності лікаря та комунікації з пацієнтами.

Робіть висновки на основі аналізу загального рейтингу, а не окремих відгуків про стоматолога. Негативні відгуки є у будь-якого бізнесу та спеціаліста, головне — щоб кількість позитивних відгуків була більшою.

Під час перегляду відгуків варто враховувати, що деякі люди можуть мати суб’єктивну думку або негативний досвід, тому важливо аналізувати відгуки в контексті загальної кількості та змісту коментарів.

Уявімо, що ви відібрали 5-10 стоматологів, які мають гарні відгуки про роботу та підходять вам. Тепер — треба звузити цей список та обрати найкращого лікаря.

Читайте також: Як вибрати майстра манікюру

Аналіз інформації про лікарів

Порівняння стоматологів за їх професійною компетентністю є одним з найважливіших кроків у процесі вибору стоматолога. Перед тим як прийняти рішення, важливо зіставити кваліфікації та досвід кожного стоматолога.

Для початку, перевірте освіту стоматолога. Зверніть увагу, чи має стоматолог додаткові сертифікати або ліцензії, які підтверджують його професійну підготовку. Якщо сертифікати є, значить стоматолог інвестує свій час у підвищення якості лікування та застосування найновіших методик та технік.

Додатково можна звернути увагу, чи є стоматолог учасником професійних стоматологічних організацій. Членство в таких організаціях може свідчити про зацікавленість стоматолога у постійному професійному розвитку та дотриманні високих стандартів стоматологічної практики.

Всю цю інформацію можна подивитися на сайті клініки, в якій працює стоматолог.

Уявімо, що ви звузили ваш список лікарів та готові до візиту до лікаря. Давайте поговоримо, що треба врахувати під час першого візиту.

Читайте також: Як дізнатися розмір пальця для каблучки

Перша комунікація зі стоматологом

Ваша задача — записатися на консультацію до лікаря та отримати перше враження про лікаря.

Запишіться на консультацію

Рекомендуємо записуватися на прийом заздалегідь, оскільки стоматологи з гарною репутацією завжди мають запис заперед на один-два-три тижні. 

Запис можна здійснити за допомогою телефону, електронної пошти або онлайн-форми на вебсайті стоматологічної клініки. Важливо вказати свої переваги щодо дати та часу візиту, а також зазначити, що ви хочете отримати консультацію про стан ротової порожнини.

Прийдіть на консультацію та обговоріть стан ваших зубів

На цьому кроці у вас два завдання: отримати оцінку стану ротової порожнини та рекомендації від лікаря; обговорити з лікарем всі питання які вас цікавлять.

Наприклад, можна запитати:

 1. Який досвід має стоматолог у виконанні необхідних процедур.
 2. Які технології та матеріали він використовуєте.
 3. Які зуби треба лікувати в першу чергу.

Ці запитання допоможуть вам отримати більш детальну інформацію про стоматолога та його підходи до лікування. Не соромтеся задавати будь-які додаткові питання, які вас цікавлять, щоб бути впевненими у своєму виборі.

Читайте також: Як зупинити ниючий біль після видалення зуба

Проговорить приблизну вартість лікування

Питання вартості лікування та страхового покриття є важливими аспектами, які потрібно обговорити з потенційним стоматологом. Але про страховку — тільки якщо це актуально для вас.

Можна задати стоматологу наступні питання:

 1. Яка буде приблизна вартість лікування.
 2. Чи працює клініка зі страховими.
 3. Які процедури та послуги покриває страховий план.
 4. Чи можна лікувати зуби з розстрочкою платежів.
 5. Чи можна розраховуватися карткою.

Обговоривши ці питання, ви зможете краще зрозуміти вартість лікування та можливості страхового покриття, що допоможе вам зробити обґрунтоване рішення щодо свого лікування.

Читайте також: Як позбутися панічних атак

Оцініть ваші враження після консультації

Перший контакт з стоматологом є важливим та обовʼязковим етапом для вибору стоматолога. 

Під час першого візиту ви можете оцінити рівень професіоналізму та доброзичливості персоналу, а також зрозуміти, якими сучасними технологіями володіє клініка. Також ви можете звернути увагу на стан приміщення, його чистоту та комфортність.

Задайте собі наступні питання:

 1. Чи був стоматолог чуйним до ваших потреб та побажань.
 2. Як реагує лікар на ваші запитання та чи дає відповіді на них.
 3. Чи дотримується стоматолог графіка та проводить заплановані прийоми вчасно.

Звертаючи увагу на ці моменти, ви зможете оцінити комунікативні навички та відповідальність стоматолога, що допоможе вам знайти надійного та професійного лікаря.

Якщо у вас є сумніви, що вам підходить стоматолог, не сподобалися його рекомендації, або вартість лікування зубів вище за ваш бюджет — рекомендуємо сходити на консультацію до другого, третього або навіть четвертого лікаря.

Ми вважаємо, що краще витратити гроші на 1-2-3 консультації з різними лікарями, але все ж таки вибрати найкращого стоматолога, який відповідає вашим очікуванням. Це краще, ніж лікувати зуби та потім засмучуватися через різні фактори.

Рекомендації після вибору стоматолога та початку лікування

Після відвідування стоматолога, важливо оцінити задоволення від отриманої медичної допомоги. Це допоможе вам зрозуміти, наскільки ефективним було лікування та чи відповідає воно вашим очікуванням. 

Оцінку вашого задоволення від лікування можна зробити на основі таких критеріїв:

 • чи врахував лікар ваші індивідуальні потреби;
 • чи були досягнуті очікувані результати;
 • чи отримали ви вичерпні пояснення щодо вашого стану та можливих методів лікування; 
 • чи було вам комфортно та спокійно під час стоматологічних маніпуляцій.

Якщо вам сподобався лікар під час першої консультації, ви почали лікування та зʼявилися якість сумніви — завжди можна скористатися вашим «списком стоматологів» та записатися на лікування до іншого спеціаліста.

Памʼятайте, що головна задача — якісне та комфортне лікування. Якщо не сподобалася якість лікування або комунікація з лікарем — продовжуйте пошук «свого» лікаря. Це нормально та правильно.