як вивести цвіль на стінах

Як вивести цвіль та плісняву на стінах раз і назавжди

Пліснява на стінах — одна з найпоширеніших проблем у домі. Ніхто не хоче жити у забрудненому та не санітарному середовищі. Як же позбутися від плісняви та зберегти своє здоров’я та чистоту в будинку?

У цій статті ви знайдете відповідь на питання «як вивести цвіль на стінах», але спочатку розберімося з основами: що таке пліснява, яка вона буває та чому з’являється.

Що таке пліснява?

Пліснява — вид грибка. І зʼявляється грибок на стінах на поверхнях, на яких є доступ до води та поживних речовин. Зазвичай вона виглядає як зелені, чорні або білі плями на стінах, стелях або меблях.

Наслідки грибка на стінах (плісняви)

Окрім естетичного виду поверхонь у квартирі чи домі, пліснява може негативно впливати на здоров’я людини. Наприклад, пліснява може викликати алергічні реакції та інші проблеми, пов’язані зі здоров’ям. 

Цих двох причин достатньо, щоб розібратися з питанням розвитку та видалення плісняви з вашої домівки.

Яким може бути грибок на стінах

Ось деякі з найбільш поширених видів плісняви:

 1. Біла пліснява. Зазвичай така пліснява з’являється на квіткових горщиках, дерев’яних поверхнях, хлібі та деяких продуктах. Вона може бути не тільки «не естетичною» на вигляд, але й мати неприємний запах, а також викликати подразнення очей та дихальних шляхів.
 2. Зелена пліснява. Розвивається на харчових продуктах, зокрема на фруктах та овочах. Вона може швидко поширюватися по кухні та призвести до псування продуктів.
 3. Синя пліснява. Цей вид плісняви зазвичай з’являється на дерев’яних поверхнях, надаючи їм синій відтінок. Вона може стосуватися меблів, паркету або віконних рам.
 4. Чорна цвіль на стінах. Найнебезпечніший та зловісний вид грибка, який розвивається скрізь: від паперових шпалер у спальні до швів кахельної плитки у ванній. Вона може викликати різні проблеми зі здоров’ям, включаючи захворювання дихальних шляхів, шкірні захворювання та навіть серйозні інфекції.

Читайте також: Як вивести алкоголь з організму та швидко протверезіти: 7 дієвих порад

Які умови сприяють появі та розвитку плісняви та чому вона зʼявляється

Фактори розвитку плісняви можуть бути різними. Ось три найпоширеніші причини, чому цвітуть стіни та інші поверхні, це:

 1. Вологість. Ідеальний рівень для плісняви складає від 60% до 80%. Вологість такого рівня може спостерігатись в ванній або душовій кімнаті після прийняття душа, в результаті затоплення квартири сусідами або під час зміни погоди, коли на вікнах з’являється конденсат.
 2. Температура. Плісень може виживати як при дуже низьких, так і при високих температурах. Однак найбільш сприятлива для його розвитку температура складає від 4 до 20 °C.
 3. Вентиляція. Якщо в квартирі немає свіжого повітря і вікна постійно закриті, то повітря починає насичуватись спорами плісняви, що робить розмноження грибка легшим. Крім того, наявність великої кількості меблів та речей також може ускладнити циркуляцію повітря та сприяти появі плісняви.

Читайте також: Як вибрати ламінат на підлогу

Як зрозуміти, що пліснява вже з’явилась?

Плісень має своєрідний запах, який може стати першим сигналом її появи в квартирі. Запах зазвичай досить різкий, сирій та неприємний.

Однак не завжди запах є ознакою появи грибка, особливо на ранніх стадіях його розвитку. Через деякий час плісень стає візуально помітним: на поверхнях з’являються специфічні плями, які можуть мати різні кольори залежно від виду грибка.

Що робити коли цвітуть стіни? Звичайно ж, купувати спеціальні засоби та виводити плісняву згідно з нашою інструкцією 🙂

Що потрібно для боротьби з пліснявою?

Ось список основних інструментів та засобів для боротьби з пліснявою:

Для захисту свого здоров’я та безпеки: окуляри, рукавички та респіратор.

Для видалення плісняви: щітка, губка, скребок, серветка, шліфувальний папір, місткість для води, будь-який мийний засіб та пакет для сміття.

Для остаточної обробки: засіб для знищення грибка та лак для деревини.

Перед початком роботи надівайте захисні окуляри, рукавички та респіратор, а також, якщо потрібно, захисний костюм. Будьте обережні під час роботи з ураженими поверхнями, щоб не поширювати спори плісняви по всьому будинку.

Як вивести грибок та плісняву зі стін

Як позбутися цвілі? Не так складно, як здається. 

Алгоритм дій складається з чотирьох основних етапів:

 1. Механічно очистить пошкоджену поверхню від нальоту, використовуючи губку, щітку, скребок, наждачний папір або серветку, залежно від матеріалу, який потрібно очистити. Для ефективного очищення також знадобиться місткість для води, сміттєвий пакет та будь-який мийний засіб.
 2. Обробіть поверхню будь-яким засобом від плісняви, щоб знищити залишки грибка. Важливо вибрати правильний засіб відповідно до типу поверхні та ступеню ураження. Наприклад, для очищення шпалер на ранніх стадіях ураження можна використовувати мильний розчин або розчин з білого оцту та води.
 3. Просушіть поверхню та провітріть приміщення, щоб позбутися від залишків вологості. Це допоможе запобігти повторному утворенню плісняви.
 4. Прийміть заходи, щоб запобігти повторному утворенню плісняви. Це включає усунення причини, що викликає підвищену вологість (наприклад, ремонт даху або заміна обладнання для вентиляції) та регулярне обслуговування систем опалення та вентиляції.

Механічне очищення

Важливо, щоб видимий наліт був видалений максимально ретельно. Якщо ви помітили шар плісняви на ранній стадії, його можна легко видалити за допомогою мила та води. Однак, якщо ви відкладаєте усунення проблеми, пліснява може проникнути глибше в матеріали, і видалення її буде ускладненим.

Плісняву на стінах краще видалити до тинькування, щоб запобігти її поширенню. Якщо на стінах є грибок, використовуйте наждачний папір, щоб зняти верхній шар, а потім протріть поверхню дезінфекційний засобом.

Якщо пліснява з’явилася на стелі, спочатку змочіть її поверхню, а потім зніміть уражену білизну скребком або наждачним папером.

Читайте також: Як зберігати крупи на кухні

Обробка поверхні

Після механічної обробки слід обробити поверхню будь-яким засобом від плісняви.

Засіб проти плісняви можна купити в магазинах або приготувати самостійно, використовуючи доступні інгредієнти.

Найбільш ефективний засіб від плісняви на стінах в домашніх умовах —  розчин з 70% спирту або оцту. Однак перед використанням засобу необхідно перевірити його на непомітному ділянці поверхні, щоб переконатися, що він не пошкодить матеріал.

Просушування та провітрювання приміщення

Далі, потрібно ретельно просушити та провітрити приміщення, щоб переконатися, що волога не залишається всередині. Це важливо, оскільки пліснява любить вологі умови і може швидко повернутися, якщо поверхня залишається мокрою.

Читайте також: Як витягнути кліща: 4 дієві методи

Засіб від плісняви на стінах в домашніх умовах: який обрати

Існує багато різних засобів для видалення плісняви. Універсальний засіб від плісняви на стінах та інших поверхнях не існує: деякі з них є більш ефективними, ніж інші. 

Ось кілька засобів від цвілі, які можна використовувати для боротьби з пліснявою. Сподіваємося, якщо ви шукаєте засіб від плісняви без хлору, наші рекомендації будуть у пригоді.

Відбілювач

Відбілювач — один з найбільш ефективних засобів для боротьби з пліснявою. Його можна використовувати на більшості поверхонь.

Як застосовувати: змішайте відбілювач з водою в співвідношенні 1:1, налийте суміш в пульверизатор і нанесіть на поверхню. Дайте суміші діяти кілька хвилин, потім протріть поверхню щіткою або губкою і вимийте її водою.

Столовий оцет

Столовий оцет — ще один ефективний засіб від плісняви у ванній. Його можна використовувати на більшості поверхонь, крім мармуру та граніту.

Як застосовувати: змішайте столовий оцет з водою в співвідношенні 1:1, налийте суміш в пульверизатор і нанесіть на поверхню. Дайте суміші діяти кілька хвилин, потім протріть поверхню щіткою або губкою і вимийте її водою.

Лимонна кислота або сік

Лимонна кислота або сік від плісняви можуть бути використані на більшості поверхонь, за винятком мармуру та граніту.

Як застосовувати: змішайте лимонну кислоту або сік лимона з водою в співвідношенні 1:1, налийте суміш в пульверизатор і нанесіть на поверхню. Дайте суміші діяти кілька хвилин, потім протріть поверхню щіткою або губкою і вимийте її водою.

Перекис водню

Перекис водню можна використовувати на більшості поверхонь, за винятком тканин та дерева.

Як застосовувати: налийте перекис водню на поверхню, дайте йому діяти кілька хвилин, потім протріть поверхню щіткою або губкою і вимийте її водою.

Харчова сода

Харчову соду можна використовувати для більшості поверхонь.

Як застосовувати: змішайте харчову соду з водою в співвідношенні 1:1, нанесіть суміш на поверхню, дайте їй діяти кілька хвилин, потім протріть поверхню щіткою або губкою і вимийте її водою.

Ефірні олії

Ефірні олії можуть бути використані для боротьби з пліснявою, але їх дія не настільки ефективна, як у інших засобів. Наприклад, ефірна олія чайного дерева може бути додана до води і нанесена на поверхню, а потім вимита водою. Ефірна олія допоможе вбити бактерії та грибки, але може знадобитися повторне застосування для повного видалення плісняви.

Як застосовувати: потрібно додати кілька крапель до склянки води та ретельно вимити цим розчином поверхні, що пошкоджені пліснявою.

Як вивести плісняву та запах після неї?

Якщо в вашому домі була виявлена пліснява, то, ймовірно, з’явився неприємний запах. Щоб позбутися від нього, можна використовувати наступні засоби проти плісняви: оцет; соду; ефірні олії. 

Як зробити так, щоб пліснява більше не з’являлася?

Щоб уникнути повторної появи плісняви, необхідно дотримуватися кількох рекомендацій:

 • підтримуйте оптимальний рівень вологості в приміщенні (50-60%);
 • регулярно провітрюйте приміщення.

Також слід регулярно очищати та провітрювати речі, особливо після прання та при зберіганні в закритих приміщеннях.

На завершення, пліснява — серйозна проблема, яку необхідно вирішувати негайно. Дотримуючись вищезазначених рекомендацій та застосовуючи відповідні засоби проти плісняви, можна позбутися від неї та забезпечити своє здоров’я та майно.

Якщо вам сподобалась стаття від Як? Так!, ви можете поділитися нею у соціальних мережах.

Питання-відповіді про цвіль на стінах

Що робити коли є пліснява?

Якщо ви помітили плісняву у своєму житлі, необхідно вжити негайних заходів для її видалення. Спочатку необхідно визначити джерело вологи, що спричиняє розвиток плісняви, і виправити цю проблему.

Потім необхідно видалити плісняву за допомогою водних розчинів миючих засобів або спеціальних засобів для видалення плісняви.

Чому з’являється пліснява?

Пліснява з’являється через підвищену вологість повітря і поверхонь, на яких знаходиться багато мікроорганізмів.

Також, пліснява може з’являтися через погану вентиляцію приміщення та інші фактори, які сприяють розвитку грибків.

Як вивести плісняву з підвіконня?

Щоб видалити плісняву з підвіконня, спочатку необхідно визначити її джерело. Найчастіше це пов’язано з підвищеною вологістю або поганою вентиляцією.

Потім потрібно зробити засоби для видалення плісняви, які можуть мати в собі водний розчин білого оцту, перекис водню або препарати для видалення плісняви зі спеціалізованих магазинів.

Після цього потрібно ретельно очистити поверхню і забезпечити належну вентиляцію, щоб уникнути повторної появи плісняви.

Як впливає пліснява на організм людини?

Пліснява може впливати на здоров’я людини через виділення токсичних речовин, які можуть викликати алергічну реакцію, проблеми зі шкірою, запалення легенів і інші захворювання.

Особливо під час забруднення повітря в кімнаті та поганої вентиляції можуть виникати проблеми з диханням. Тому важливо вчасно виявляти та видаляти плісняву, а також забезпечувати належну вентиляцію приміщень.