Як вивести плями з матраца самостійно

Як вивести плями з матраца

Питання «як вивести плями з матраца» — не таке розповсюджене, бо випадки забруднення матрацу не трапляються кожного дня. Втім, коли такі випадки все ж стаються, видалення плям може стати проблемою — особливо, коли мова йде про плями крові чи сечі. 

Варто зазначити, не існує єдиного рішення для видалення плям з матраца. В цій статті Як? Так! розкажемо про найпопулярніші прями на матрацах та як їх вивести.

Все залежить джерела плями, часу реагування (свіжі плями вивести легше, ніж застарілі) та безпосередньо матеріалу матрацу. 

У цій статті ми детально розглядаємо, як видалити плями з матраца, враховуючи всі ці змінні (інші корисні поради ви можете знайти на головній сторінці сайту). 

Але перш ніж перейти до процесу видалення плям з матраца, давайте поговоримо про запобіжні заходи, які можуть заощадити вам багато зусиль і проблем. 

Як захистити матрац від плям

Вивести пляму з матрацу не просто. Особливо якщо пляму залишила якась «ароматна» речовина на кшталт сечі або якогось китайського соусу. І, якщо в такому випадку вам не вдасться знайти відповідь на питання як почистити матрац в домашніх умовах, то доведеться або здавати матрац в хімчистку, або навіть купувати новий. І чистка матраців, і купівля нового матрацу — це варіанти, які не можна віднести до бюджетних.

Саме тому, аби не переплачувати в майбутньому, оптимальний варіант — захистити матрац за допомогою наматрацника. 

І тут є два варіанти. 

Звичайний наматрацник

Натяжний наматрацник, зроблений зі звичної бавовни дозволяє швидко відреагувати на появу будь-якої плями, зняти наматрацник — і, таким чином, врятувати матрац. Сам наматрацник досить просто відіпрати у пральній машині і знову використовувати. 

Але цей варіант підходить не у всіх випадках.

Читайте також: Як зберігати крупи на кухні

Спеціальний наматрацник

Якщо у вас є діти, домашні тварини або мова йде про використання матрацу літніми людьми, оптимальний варіант — використовувати більш ефективний тип наматрацника.

Водовідштовхуючі моделі запобігають проникненню рідини всередину матрацу і надійно захищають його від появи плям навіть якщо ви не встигли швидко зреагувати та зняти наматрацник. А, з огляду на те, що сучасні водовідштовхуючі наматрацники ще й «дихаючі», тож вам не буде здаватися, що ви спите на пакеті з магазину, вибір очевидний: треба брати!

Тож перша порада, яку ми можемо вам дати — це захистити свій матрац від появи потенційних плям.

Читайте також: Як привчити кошеня до лотка

Як вивести плями на матраці

Не встигли купити наматрацник, а неприємна подія все ж сталася? Не проблема. Нижче ми розглянемо всі способи виведення плям з матраців, доступні в домашніх умовах. І підемо від найскладніших до найлегших випадків. 

Як видалити сечу з матрацу?

Це, мабуть, один з найскладніших — і водночас найрозповсюдженіших — випадків.

Подібні «аварії» з матрацами стаються в домівках з цуценятами (котятами) та дітьми: і ті, й інші не дуже контролюють свої міхури і здаті забруднити все навколо, включаючи матраци. 

І найгірше, що ці випадки можна помітити не одразу. 

Сеча не залишає надпомітних для ока плям. Втім, якщо вона проникає глибоко в матрац, її запах майже неможливо видалити. Саме тому, варто, перш за все, захистити матрац від появи таких плям (писали про це в попередньому розділі). 

Читайте також: Як вивести плями з одягу?

Проте видалити плями сечі (і позбутися запаху) все ж можливо. Але потрібно діяти швидко, тобто не чекати, поки сеча проникне вглиб матрацу. 

Алгоритм дій наступний:

 1. Ввібрати якомога більше сечі. Використайте паперові рушники або ганчірку, яку потім не шкода буде викинути. Важливо (!): не розтирайте сечу по матрацу, а міцно притискайте рушники до заплямованого місця — в іншому випадку пляма стане ще більшою, а отже запах буде ще складніше вивести.
 2. Нейтралізуйте залишки сечі сумішшю оцту та холодної води (співвідношення 50/50 треба розпилити на забруднену ділянку). Після цього ще раз добре просушіть оброблене місце паперовими рушниками.
 3. Наостанок посипте забруднене місце харчовою содою та залиште на ніч. Наступного дня пропилососьте матрац, щоб прибрати залишки соди.

Також варто зазначити, що є й альтернативні варіанти:

 • крім соди з водою можна використовувати також суміш води і перекису водню;
 • для видалення наслідків тваринної сечі (зазвичай запах стійкіший за людський аналог) можна використовувати спеціальні засоби, що продаються в зоомагазинах;
 • хороший варіант просушування матрацу після чищення — залишити його на кілька годин на сонці, під прямими промінями: матраци дуже гарно вбирають вологу і інколи сушіння протягом ночі з содою недостатньо.

 Але коли стаються нещасні випадки, поради, викладені в цій статті, повинні надати вам достатньо знань про те, як видалити сечу з матраца.

Читайте також: Як розносити взуття вдома: перевірені методи

Як відстірати кров з матрацу

На відміну від сечі кров майже не залишає запаху. 

Проте погано відчищена пляма крові на матраці залишає по собі добре видимі сліди, яких можна позбутися за допомогою підручних засобів. 

Для видалення кров’яних плям з матрацу прекрасно підходить перекис водню: 

 1. Змішайте перекис водню зі звичайною водою з-під крану і розпиліть на забруднену область. 
 2. Просушіть плями сухими паперовими рушниками. Знову ж таки, не треба терти пляму (бо це може її збільшити) — притискайте рушники до матрацу. 
 3. Повторюйте цю процедуру доти, доки кров перестане вбиратись у рушники. 

Ось такий простий спосіб чим відстирати кров дозволяє позбутися плям, які залишила кров на вашому матраці. 

Читайте також: Як вибрати матрац на ліжко?

Як вивести плями з матраца (інші типи забруднень)

Життя несподіване, тож ви ніколи не можете знати наперед, що і як може забруднити ваш матрац. Соус від їжі, брудні лапи домашньої тварини, косметика, випадкова олійна пляма на матраці внаслідок ремонту…

Найпростіший засіб для видалення плям з матраців, доступний кожному вдома — це «сухі бульбашки»

По своїй суті цей розчин створюється шляхом змішування мийних засобів (найпоширеніше використовують засіб для миття посуду) у теплій воді з використанням міксера. 

Як зробити «сухі бульбашки» вдома:

 1. Налийте в великий посуд водопроводну воду та додайте миючий засіб. Кількість миючого засобу залежить від бренду, але орієнтовне співвідношення — 1 одиниця мийного засобу на 20 одиниць води. 
 2. За допомогою міксеру збийте суміш до отримання густої консистенції. Додайте ще мийного засобу за потреби, якщо піни недостатньо. 
 3. Нанесіть шар «сухих бульбашок» за допомогою губки та увітріть їх у пляму. 
 4. Повторюйте цю процедуру доти, доки пляму не буде видалено. 
 5. Після видалення плями, добре просушіть очищену область за допомогою фену, щоб уникнути появи плісняви та неприємного запаху. 

Якщо ж у вас на матраці зʼявилась специфічна пляма, ілюстрація нижче підкаже, які засоби можна використовувати для видалення різних видів плям з матрацу. 

як вивести плями з матраца — поради для різниї типів забруднення

Ми радимо спробувати всі органічні методи як вивести плями з матраца, перераховані в цій статті для видалення плям на матраці. 

Якщо ж ці методи не стануть у пригоді (наприклад, якщо пляма занадто сильно «вʼїлась» в матрац, варто звернутися по допомогу до більш агресивних хімічних засобів. 

У випадку, якщо нічого не допомагає, останній варіант, яким ви можете скористатися — замовити парову очистку матраца або віддати матрац в хімчистку на професійну мийку.

Питання-відповіді про те, як вивести плями з матрацу

Як вивести плями від кави з матраца?

Нанесіть на пляму розчин з миючого засобу та теплої води. Потім протріть м’якою ганчіркою або губкою. Промийте водою і дайте матрацу висохнути.

Як видалити плями від червоного вина з матраца?

Невелику кількість соди розчиніть у воді, створивши пасти, і нанесіть на пляму. Потім протріть м’якою ганчіркою або губкою. Промийте водою і дайте матрацу висохнути.

Як вивести плями від крові з матраца?

Промокніть пляму холодною водою, а потім нанесіть невелику кількість солі, яка забезпечить відмивання крові. Протріть м’якою ганчіркою або губкою. Промийте водою і дайте матрацу висохнути.

Як видалити плями від соку з матраца?

1. Змочіть пляму прохолодною водою та нанесіть натуральний миючий засіб або розчин з миючого засобу.
2. Протріть м’якою ганчіркою або губкою.
3. Промийте водою і дайте матрацу висохнути.